22 відгуків
+380 (73) 111-03-17
+380 (96) 871-17-35
VIZZER мебель из дерева

Словник меблевих термінів

Словник меблевих термінів
Словник меблевих термінів
Висувний ящик: меблевий виріб у формі короби для зберігання предметів побуту. Висувний ящик влаштовується в меблях так щоб здійснювалось висування і закриття скриньки в горизонтальній площині.
Газ-ліфт: являє собою газовий амортизатор, служить для підйому дверей (фасадів) меблів, а також широко використовуються у механізмах трансформації.
Деревний шпон: тонкі деревні листи, які наклеюють на яку-небудь поверхню з іншого матеріалу, наприклад, на МДФ.
Каркас - внутрішня несуча конструкція, що складається з поєднання лінійних елементів. Каркас покликаний витримувати навантаження, забезпечувати міцність і стійкість об'єкта.
Карниз - так називається виступає елемент оздоблення меблів. Нерідко карниз так само прикрашають різним декором.
Напрямні: у меблях називають механізм, за допомогою якого відбувається плавне і спрямоване висунення ящиків, шухляд і ін. конструкції які вимагають горизонтального переміщення.
Патина - це покриття на поверхні виробів. Патина буває двох видів: штучна і природна. І якщо природний наліт утворюється під впливом навколишнього середовища при закінченні значного часу, то штучну створюють шляхом нанесення на поверхню виробів спеціальних складів, що містять різні окислювачі. Таким чином штучно досягають ефект "старовини".
Текстура - переважна орієнтація елементів, складових матеріал. Текстури можна спостерігати, наприклад, у звичайної дошки: безліч волокон утворюють характерний малюнок.
Фаска - скошений кут на корпусних меблів.
Фільонка: елемент столярної конструкції рамно-филеночной в'язки, піднесена дерев'яна панель зі скошеними краями, яка вбудована в межах плоскої зовнішньої рами. Її основне призначення полягає в тому, щоб уникнути наслідків розбухання і усадки деревини.
Царга: з'єднувальний елемент, що скріплює ніжки стільця або столу, а також спинки ліжок.
Цоколь - у меблевому виробництві являє собою підставу, яке іноді закривається декоративними елементами з різного матеріалу.
Шкант (мн.ч. шканти)— кріпильний виріб у вигляді циліндричного стержня з фасками або закругленими кінцями, вставний шип круглого перерізу.
Штанга: у меблях - горизонтальна планка з круглої або овальної труби (може бути дерев'яною) розташованої в гардеробі для навішування одягу.
Ексцентрикова стяжка - різновид складової кріплення меблевої (складальної) фурнітури.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner